baner low

Lekarze

Ordynator Oddziału Onkologii Szpitala Onkologicznego Magodent Grupa LuxMed - jest specjalistą z onkologii klinicznej z wieloletnim doświadczeniem. W roku 1999 ukończyła Akademie Medyczną II Wydział w Warszawie. W latach 1999-2001 odbyła staż podyplomowy w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowego Instytutu Medycznego. Następnie podjęła specjalizację z onkologii klinicznej w Klinice Onkologii CSK WIM pod kierunkiem prof. Cezarego Szczylika. W 2007 roku zdała egzamin specjalizacyjny w zakresie onkologii klinicznej. Od 2009 współtworzyła wraz z Ordynatorem dr Tomaszem Sarosiekiem Oddział Onkologii Szpitala Onkologicznego Magodent Warszawa. Od 2012 z powodzeniem samodzielnie poprowadziła Oddział Onkologii drugiego Szpitala Onkologicznego Św. Wincentego w Warszawie przynależącego wówczas do NZOZ Magodent. Obecnie Szpital Onkologiczny Św. Wincentego Magodent Grupa LuxMed jest prężnie działająca jednostką onkologiczną na warszawskiej Pradze, leczącą pacjentów nie tylko z Mazowsza ale z całej Polski.
Dr Stelmaszuk jest onkologiem klinicznym prowadzącym pacjentów z różnymi typami nowotworów litych, natomiast jej szczególny obszar zainteresowań stanowią pacjenci z rakiem piersi oraz nowotworami ginekologicznymi. Pani dr Stelmaszuk w swojej pracy zawodowej łączy profesjonalizm z zakresu medycyny z pasją z tematyki psychologii klinicznej. Pozwala jej to w wyjątkowy sposób realizować model holistycznego podejścia do każdego pacjenta.

dr Małgorzata Stelmaszuk - ordynator szpitala onkologicznego Magodent/grupa Luxmed w Warszawie

Onkolog kliniczny, pracownik Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, konsultant Magodent ?Szpital Elbląska? oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, uprzednio wieloletni pracownik Kliniki Onkologii z Oddziałem Przeszczepiania Szpiku Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Kliniczne (PTOK)j, European Group for Blood and Marrow Transplantion (EBMT). Członek Zarządu Stowarzyszenia Polska Grupa Raka Nerki, współorganizator i wykładowca konferencji naukowo-szkoleniowych organizowanych przez towarzystwa naukowe w kraju.

dr Jakub Żołnierek

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalistka chorób wewnętrznych, hematologii i onkologii klinicznej. Wieloletnia pracowniczka Kliniki Hematologii i Onkologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie zatrudniona w Szpitalu Onkologicznym Magodent. Zajmuje się konsultacjami i leczeniem systemowym nowotworów hematoonkologicznych. Jest autorem i współautorem wielu publikacji z dziedziny hematologii i onkologii.

dr n. med. Anna Świeboda-Sadlej - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lekarz-onkolog, w 2006 roku ukończył Wydział Lekarski na Akademii Medycznej w Gdańsku oraz specjalizację z Onkologii Klinicznej w 2014 roku. Odbył dodatkowe kursy z Onkologii Klinicznej, Opieki Paliatywnej, Patologii Nowotworów i Raka Piersi. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku na Oddziale Onkologicznym i Chemioterapii, a także w Centrum Onkologii ? Instytucie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie. Od 2011 roku pracuje w Szpitalu Magodent na Oddziale Onkologii Klinicznej i Chemioterapii. Jest członkiem Towarzystw Onkologicznych ? ESMO (European Society for Medical Oncology), PTOK (Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej), PTO (Polskie Towarzystwo Onkologiczne).

lek. Bartosz Itrych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

agnieszka jankowska

 

lek. med. Agnieszka Jankowska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

klaudiusz czerniawski

Studia medyczne ukończył w 1993 roku w Łodzi na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej. W 1998 roku uzyskał I stopień chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Klatki Piersiowej CSK WAM w Warszawie. W latach 1999 - 2003 pracował w Oddziale Chirurgicznym 6 Szpitala Wojskowego w Dęblinie, gdzie uzyskał II stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej. Od 2003 roku do połowy 2005 pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Klatki Piersiowej WIM w Warszawie. Od lipca 2005 do 2012 pracował w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Obecnie pracuje w Nord Medica w Piasecznie, NZOZ Magodent w Warszawie oraz Ursynowskie Centrum Zabiegowe w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu raka piersi, chirurgii rekonstrukcyjnej piersi.

lek. med. Klaudiusz Czerniawski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Specjaliści

Marta Bender

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauki o Zdrowiu. Autorką i współautorką wielu prac naukowych oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. W trakcie studiów odbyłam liczne praktyki zawodowe w różnych placówkach opieki zdrowotnej (szpitale, poradnie, domy pomocy społecznej), dzięki którym zdobyłam umiejętności praktyczne, niezbędne w codziennej pracy z pacjentem. Obecnie zajmuję się edukacją i poradnictwem dietetycznym pacjentów onkologicznych, uwzględniając ich indywidualne potrzeby żywieniowe, związane z aktualnym stanem zdrowia (dietetyk w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie-Klinika Onkologii). Jednocześnie jestem dietetykiem w Poradni Nefrologiczno-Transplantacyjnej w Warszawie, gdzie konsultuję i monitoruję stan odżywienia oraz sposobu odżywiania się pacjentów po przeszczepieniu wątroby/nerki oraz chorych z przewlekłą niewydolnością nerek, leczonych zachowawczo bądź poddanych dializoterapii. Ponadto jestem asystentem (pracownikiem naukowo - dydaktycznym) w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie oprócz realizacji zajęć dydaktycznych, prowadzę prace naukowo-badawcze w zakresie subiektywnej oceny jakości życia w chorobach przewlekłych

dr n. o zdrowiu Marta Dąbrowska?Bender - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adrianna Sobol

mgr psychologii klinicznej Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, absolwentka podyplomowych studiów z Psychotraumatologii oraz Psychoonkologii. Zdobyte wykształcenie pozwoliło jej zdobyć szeroką wiedzę z zakresu potrzeb pacjentów doświadczonych onkologicznie. Posiada uprawnienia do wykorzystywania w pracy terapeutycznej trzech metod, stosowanych w terapii traumy: procedury przedłużonej ekspozycji, procedury przetwarzania poznawczego oraz EMDR. Ukończyła szkolenie z Zastosowania Racjonalnej Terapii Zachowania. Doświadczenie: Psychoonkolog w NZOZ Magodent w Warszawie, Instytut Psychiatrii i Neurologii na oddziale klinki nerwic, Szpital Tworkowski na oddziale psychogeriatrii, Wojskowy Instytut Medyczny na oddziale onkologicznym u prof. C.Szczylika, Dwuletnie szkolenie z muzykoterapii i psychodramy u dr Elżbiety Galińskiej z Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
? Wybrałam psychologię, ponieważ od zawsze uważałam ją za niezwykle ciekawą dziedzinę nauki. Zawsze był i jest dla mnie najistotniejszy człowiek. Możliwość zgłębienia wiedzy o mechanizmach psychicznych, poznania sposobów wpływania na nie i ? tym samym ? pomocy tym, którzy poczuli się we własnym życiu zagubieni ? to dla mnie fascynująca praca, pozwalająca realizować się w tym, co dla mnie najważniejsze. Psychoonkologia, w której się specjalizuję, jest stosunkowo młodą dziedziną psychologii. Wspieram moich pacjentów i pomagam Im przejść przez chorobę, co ? jak się okazuje ? ma ogromny wpływ na kondycję chorego. Chorować także trzeba się nauczyć i wciąż odczuwać radość życia. Pracuję również z osobami, które doświadczają trudności życiowych. Problem z tworzeniem bezpiecznych relacji, wchodzenie w związki, brak akceptacji siebie, obniżony nastrój, zaburzenia lękowe, stres, traumatyczne przeżycia ? wszystkie te, napotykane na drodze trudności, są możliwe do pokonania. W skuteczny sposób można wyeliminować ich destrukcyjny wpływ, odzyskując energię, optymizm, wiarę w siebie i szczęście?. Artykuły: http://cwpineo.pl/gdy-pojawia-sie-choroba-adrianna-sobol/

Adrianna Sobol - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terapeuci

ewelina buczyńska

mgr psychologii, interwent kryzysowy, terapeuta, coach kryzysowy- absolwentka Psychologii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wojskowej Akademii Technicznej, absolwentka studiów podyplomowych Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na SWPS, autorka badań na temat stresu w chorobach psychicznych, współautorka publikacji na temat wpływu farmakologicznych środków przeciwpsychotycznych lI-giej generacji na funkcje kognitywne w schizofrenii, współautorka monografii Niepełnosprawność Intelektualna. Obecnie w trakcie procesu szkolenia terapeutycznego Terapii Simontonowskiej, a także terapii traumy metodą EMDR. Współzałożycielka projektu interwencyjnej pomocy psychologicznej Stacja Afirmacja, a także projektu współpracy z fundacjami i organizacjami non- profit - "Zapytaj o drogę". Była członkini Grupy Ratownictwa PCK Warszawa, wolontariuszka i działaczka charytatywna. Członkini Klubu Wysokogórskiego Warszawa, taterniczka, członkini PTTK, miłośniczka turystyki i wspinaczki wysokogórskiej, uczestniczka biegów charytatywnych ORLEN Warsaw Marathon i WOŚP, szczęśliwa matka, otwarta i kochająca ludzi kobieta spełniona, potrafiąca czerpać z życia satysfakcję i posiadająca dar przekazywania pozytywnej energii innym ludziom.

Ewelina Lidia Buczyńska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artur Kultys

mgr psychologii, interwent kryzysowy, terapeuta, coach kryzysowy. Absolwent Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, mgr Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Absolwent studiów podyplomowych Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na SWPS. Autor badań dotyczących deficytów funkcji poznawczych w chorobach afektywnych, współautor publikacji na temat wpływu leków przeciwpsychotycznych II-giej generacji na funkcje kognitywne w schizofrenii, współautor monografii Niepełnosprawność Intelektualna pod redakcja K. Bobinskiej, T.Pietrasa, P. Galeckiego w temacie Zespół Retta i Niepełnosprawność Intelektualna a autyzm. Uczestnik szkolenia terapeutycznego Terapii Simontonowskiej, a także terapii traumy metoda EMDR. Współzałożyciel projektu interwencyjnej pomocy psychologicznej Stacja Afirmacja, a także projektu współpracy z fundacjami i organizacjami non-profit - "Zapytaj o drogę". Były członek Grupy Ratownictwa PCK Warszawa, wolontariusz i działacz charytatywny. Aktywny miłośnik turystyki górskiej i taternictwa, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa i PTTK. Na co dzień poszukujący nowych wyzwań i możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, za priorytet przyjmując dobro pacjentów i podopiecznych.

Artur Kultys - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Pietrych

Założyciel i twórca ogólnopolskiej sieci poradni dietetycznych Slimcenter. Absolwentka warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, doktorantka na tej samej uczelni na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Katedrze Dietetyki. Tematem rozprawy doktorskiej jest ocena wpływu diety redukcyjnej i innych metod redukcji masy ciała na organizm człowieka. Anna Pietrych jest autorką wielu prac naukowych, artykułów prasowych, programów radiowych i telewizyjnych dotyczących problemu nadwagi i otyłości oraz redukcji masy ciała. Jest specjalistką w zakresie technologii zbóż, błonnika i jego wpływu na odchudzanie. Anna Pietrych jest specjalistą w przygotowywaniu indywidualnych diet niskoenergetycznych i bogatoresztkowych oraz w różnych stanach chorobowych. Metody Anny Pietrych przynoszą świetne efekty w przypadku Pacjentów z długoletnią nadwagą, otyłością oraz u osób z problemami hormonalnymi, w tym z chorobą Hashimoto i innymi chorobami tarczycy. W czasie blisko dziesięcioletniej praktyki odchudziła trwale bez efektu jojo kilka tysięcy pacjentów. Jest długoletnim współpracownikiem wielu placówek medycznych na terenie całej Polski. Od kilku lat współpracuje również z ośrodkami medycyny estetycznej. W 2001 roku Anna Pietrych pracowała jako główny technolog w jednej z większych piekarni w Polsce. Zajmowała się w niej wdrażaniem systemu HACCP, nowych przepisów pieczywa dietetycznego, które do dnia dzisiejszego sprzedawane jest na obszarze całej Polski. Od 2005 roku pełni funkcję pełnomocnika zarządu ds. jakości produktu w jednej z większych firm zajmujących się produkcją zdrowej żywności i suplementów diety. Pełni funkcję doradcy zarządu ds. dietetyki i technologii produkcji, jest udziałowcem firmy. Anna Pietrych aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych poświęconych tematyce odżywiania. W 2013 roku udzieliła kilkudziesięciu wywiadów radiowych i telewizyjnych związanych z promocją książki dieta 5:2 dr Mosleya. W związku z realizacją pracy doktorskiej prowadzę zajęcia seminaryjne m.in. z przedmiotów: Podstawy Dietetyki (żywienie w chorobach nowotworowych), Diety Niekonwencjonalne, Anatomia Człowieka, Problemy Żywienia Klinicznego dla studentów Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Przygotowanie i realizacja godzin dydaktycznych jest niepowtarzalną i najlepszą okazją do udoskonalenia umiejętności pracy z ludźmi.

mgr inż. Anna Katarzyna Pietrych

Sekret

Alicja Sekret, life coach i tłumaczka. Edukatorka językowa nieustannie poszukująca nowych ścieżek dotarcia do wewnętrznej motywacji klienta i sposobów otwarcia przed nim drzwi do świata języka, a co za tym idzie rozwoju osobistego. Wprowadzając zasady partnerstwa pomaga klientom w budowaniu strategii skutecznej komunikacji. Współzałożycielka firmy szkoleniowej Nine Dots Innovative Language Solutions, jedna z pionierek coachingu językowego w Polsce. Posiada certyfikację ICF z zakresu coachingu neurojęzykowego. Swoją przygodę z coachingiem rozpoczęła od NVC (Porozumienie bez przemocy) i warsztatu Coaching oparty na potrzebach, prowadzonego przez Pernille Plantener, akredytowanego coacha PCC ICF (warsztat akredytowany przez International Coaching Federation " ICF). Obecnie kształci się z zakresu coachingu prowokatywnego " ukończyła warsztaty: Coaching prowokatywny " wprowadzenie do metody(prowadzenie: Jaap Hollander), Kreatywność i dziedzictwo Franka Farrelly (prowadzenie: Jeroen Stek), Styl prowokatywny " tło i narzędzia (prowadzenie: Noni Höfner) i kontynuuje swój rozwój w tym zakresie w ramach współpracy z firmą Provocare. W 2014 r., kiedy zdiagnozowano u niej nowotwór piersi los zetknął ją z "Fakraczkami", grupą prowadzoną przez Anię Kupiecką na Facebooku. I tak zaczęła się jej przygoda z Onkocafe, początkowo ograniczająca się do uczestnictwa w różnych aktywnościach organizowanych przez Fundację. W 2016 r. Alicja zorganizowała zajęcia z j. angielskiego dla pacjentek, a następnie, wraz z Magdaleną Kiech (projekt oDnoWa), zaangażowała się w organizację warsztatów (w ramach programu Podaj dalej). W coachingu aktywnie wykorzystuje podejście prowokatywne, improwizację, NVC, a także elementy ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania). Interesuje ją cancer coaching. Uważa, że to, czego nam najbardziej brakuje w komunikacji dotyczącej choroby to równowaga, a swoimi przemyśleniami w tym temacie podzieliła się w swoim wystąpieniu na TEDxMarszałkowska w czerwcu 2016. Uwielbia ludzi i pracę z nimi. Jej pasją jest muzyka, kocha śpiewać, Hiszpanię i hiszpański. Dzięki chorobie odkryła, jak wspaniałym ćwiczeniem uważności jest gotowanie! Ale w zachowaniu spokoju ducha pomaga jej też joga i długie spacery z psem. Nie przestaje się kształcić i rozwijać. Ciągle odkrywa nowe smaki, kolory i faktury...

Alicka Sekret - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekret

Studentka ostatniego semestru Psychologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS (obrona pracy magisterskiej w lipcu 2018 r.). Jest po odbytym stażu klinicznym z zakresu pracy z pacjentem z chorobą nowotworową w szpitalu onkologicznym Magodent przy ul. Szamockiej 6 w Warszawie. Wolontariuszka Fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej. Działalność w obszarze psychoonkologii jest jej największą pasją.

Magdalena Kuczmarska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomagają nam

magodent.fw magodent.fw clockwork janssen novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fwpolskalive crosfit 100x70pjurella

Zapisz

Współpracujemy

pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fw aaa.fwalivia.fwfpzycie.fwfsm.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwpocancerowani.fwrak n roll.fwrenowa.fwrenowa.fw 

Zapisz