Lekarze

Ordynator Oddziału Onkologii Szpitala Onkologicznego Magodent Grupa LuxMed - jest specjalistą z onkologii klinicznej z wieloletnim doświadczeniem. W roku 1999 ukończyła Akademie Medyczną II Wydział w Warszawie. W latach 1999-2001 odbyła staż podyplomowy w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowego Instytutu Medycznego. Następnie podjęła specjalizację z onkologii klinicznej w Klinice Onkologii CSK WIM pod kierunkiem prof. Cezarego Szczylika. W 2007 roku zdała egzamin specjalizacyjny w zakresie onkologii klinicznej. Od 2009 współtworzyła wraz z Ordynatorem dr Tomaszem Sarosiekiem Oddział Onkologii Szpitala Onkologicznego Magodent Warszawa. Od 2012 z powodzeniem samodzielnie poprowadziła Oddział Onkologii drugiego Szpitala Onkologicznego Św. Wincentego w Warszawie przynależącego wówczas do NZOZ Magodent. Obecnie Szpital Onkologiczny Św. Wincentego Magodent Grupa LuxMed jest prężnie działająca jednostką onkologiczną na warszawskiej Pradze, leczącą pacjentów nie tylko z Mazowsza ale z całej Polski.
Dr Stelmaszuk jest onkologiem klinicznym prowadzącym pacjentów z różnymi typami nowotworów litych, natomiast jej szczególny obszar zainteresowań stanowią pacjenci z rakiem piersi oraz nowotworami ginekologicznymi. Pani dr Stelmaszuk w swojej pracy zawodowej łączy profesjonalizm z zakresu medycyny z pasją z tematyki psychologii klinicznej. Pozwala jej to w wyjątkowy sposób realizować model holistycznego podejścia do każdego pacjenta.

dr Małgorzata Stelmaszuk - ordynator szpitala onkologicznego Magodent/grupa Luxmed w Warszawie

Onkolog kliniczny, pracownik Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, konsultant Magodent ?Szpital Elbląska? oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, uprzednio wieloletni pracownik Kliniki Onkologii z Oddziałem Przeszczepiania Szpiku Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Kliniczne (PTOK)j, European Group for Blood and Marrow Transplantion (EBMT). Członek Zarządu Stowarzyszenia Polska Grupa Raka Nerki, współorganizator i wykładowca konferencji naukowo-szkoleniowych organizowanych przez towarzystwa naukowe w kraju.

dr Jakub Żołnierek

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalistka chorób wewnętrznych, hematologii i onkologii klinicznej. Wieloletnia pracowniczka Kliniki Hematologii i Onkologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie zatrudniona w Szpitalu Onkologicznym Magodent. Zajmuje się konsultacjami i leczeniem systemowym nowotworów hematoonkologicznych. Jest autorem i współautorem wielu publikacji z dziedziny hematologii i onkologii.

dr n. med. Anna Świeboda-Sadlej - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lekarz-onkolog, w 2006 roku ukończył Wydział Lekarski na Akademii Medycznej w Gdańsku oraz specjalizację z Onkologii Klinicznej w 2014 roku. Odbył dodatkowe kursy z Onkologii Klinicznej, Opieki Paliatywnej, Patologii Nowotworów i Raka Piersi. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku na Oddziale Onkologicznym i Chemioterapii, a także w Centrum Onkologii ? Instytucie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie. Od 2011 roku pracuje w Szpitalu Magodent na Oddziale Onkologii Klinicznej i Chemioterapii. Jest członkiem Towarzystw Onkologicznych ? ESMO (European Society for Medical Oncology), PTOK (Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej), PTO (Polskie Towarzystwo Onkologiczne).

lek. Bartosz Itrych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

agnieszka jankowska

 

lek. med. Agnieszka Jankowska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

klaudiusz czerniawski

Studia medyczne ukończył w 1993 roku w Łodzi na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej. W 1998 roku uzyskał I stopień chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Klatki Piersiowej CSK WAM w Warszawie. W latach 1999 - 2003 pracował w Oddziale Chirurgicznym 6 Szpitala Wojskowego w Dęblinie, gdzie uzyskał II stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej. Od 2003 roku do połowy 2005 pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Klatki Piersiowej WIM w Warszawie. Od lipca 2005 do 2012 pracował w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Obecnie pracuje w Nord Medica w Piasecznie, NZOZ Magodent w Warszawie oraz Ursynowskie Centrum Zabiegowe w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu raka piersi, chirurgii rekonstrukcyjnej piersi.

lek. med. Klaudiusz Czerniawski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Specjaliści

Marta Bender

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauki o Zdrowiu. Autorką i współautorką wielu prac naukowych oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. W trakcie studiów odbyłam liczne praktyki zawodowe w różnych placówkach opieki zdrowotnej (szpitale, poradnie, domy pomocy społecznej), dzięki którym zdobyłam umiejętności praktyczne, niezbędne w codziennej pracy z pacjentem. Obecnie zajmuję się edukacją i poradnictwem dietetycznym pacjentów onkologicznych, uwzględniając ich indywidualne potrzeby żywieniowe, związane z aktualnym stanem zdrowia (dietetyk w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie-Klinika Onkologii). Jednocześnie jestem dietetykiem w Poradni Nefrologiczno-Transplantacyjnej w Warszawie, gdzie konsultuję i monitoruję stan odżywienia oraz sposobu odżywiania się pacjentów po przeszczepieniu wątroby/nerki oraz chorych z przewlekłą niewydolnością nerek, leczonych zachowawczo bądź poddanych dializoterapii. Ponadto jestem asystentem (pracownikiem naukowo - dydaktycznym) w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie oprócz realizacji zajęć dydaktycznych, prowadzę prace naukowo-badawcze w zakresie subiektywnej oceny jakości życia w chorobach przewlekłych

dr n. o zdrowiu Marta Dąbrowska-Bender - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adrianna Sobol

mgr psychologii klinicznej Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, absolwentka podyplomowych studiów z Psychotraumatologii oraz Psychoonkologii. Zdobyte wykształcenie pozwoliło jej zdobyć szeroką wiedzę z zakresu potrzeb pacjentów doświadczonych onkologicznie. Posiada uprawnienia do wykorzystywania w pracy terapeutycznej trzech metod, stosowanych w terapii traumy: procedury przedłużonej ekspozycji, procedury przetwarzania poznawczego oraz EMDR. Ukończyła szkolenie z Zastosowania Racjonalnej Terapii Zachowania. Doświadczenie: Psychoonkolog w NZOZ Magodent w Warszawie, Instytut Psychiatrii i Neurologii na oddziale klinki nerwic, Szpital Tworkowski na oddziale psychogeriatrii, Wojskowy Instytut Medyczny na oddziale onkologicznym u prof. C.Szczylika, Dwuletnie szkolenie z muzykoterapii i psychodramy u dr Elżbiety Galińskiej z Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
? Wybrałam psychologię, ponieważ od zawsze uważałam ją za niezwykle ciekawą dziedzinę nauki. Zawsze był i jest dla mnie najistotniejszy człowiek. Możliwość zgłębienia wiedzy o mechanizmach psychicznych, poznania sposobów wpływania na nie i ? tym samym ? pomocy tym, którzy poczuli się we własnym życiu zagubieni ? to dla mnie fascynująca praca, pozwalająca realizować się w tym, co dla mnie najważniejsze. Psychoonkologia, w której się specjalizuję, jest stosunkowo młodą dziedziną psychologii. Wspieram moich pacjentów i pomagam Im przejść przez chorobę, co ? jak się okazuje ? ma ogromny wpływ na kondycję chorego. Chorować także trzeba się nauczyć i wciąż odczuwać radość życia. Pracuję również z osobami, które doświadczają trudności życiowych. Problem z tworzeniem bezpiecznych relacji, wchodzenie w związki, brak akceptacji siebie, obniżony nastrój, zaburzenia lękowe, stres, traumatyczne przeżycia ? wszystkie te, napotykane na drodze trudności, są możliwe do pokonania. W skuteczny sposób można wyeliminować ich destrukcyjny wpływ, odzyskując energię, optymizm, wiarę w siebie i szczęście?. Artykuły: http://cwpineo.pl/gdy-pojawia-sie-choroba-adrianna-sobol/

Adrianna Sobol - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maria Wysocka

Maria Wysocka, psycholog ze specjalnością psychologia kliniczna i zdrowia, pracą magisterską na temat wpływu czynników pozamedycznych na jakość życia. Praktyczną wiedzę i umiejętności wykorzystywane w pracy zawdzięczam osobom żyjącym z chorobami - w tym z chorobami nowotworowymi. Nieocenionym źródłem wiedzy i umiejętności są dla mnie członkowie zespołów leczących, z którymi mam przywilej pracować: od 2015 roku w Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa oraz od 2018 w szpitalu Magodent w Warszawie, w ramach praktyki i stażu w Fundacji OnkoCafe. Moim szczególnym zainteresowaniem są strategie rozwiązywania kryzysów zdrowotnych, życiowych, egzystencjonalnych. Odbudowywanie poczucia sensu życia w obliczu załamania jego linii czy utraty cenionych wartości. Pasjonuje się cichą rewolucją w opiece paliatywnej rozumianą zgodnie z definicją WHO z 2002 roku jako interdyscyplinarna opieka skupiona na życiu pacjentów, wdrażana od momentu przekazania diagnozy choroby zagrażającej życiu, zgodnie z którą każdy pacjent ma prawo do ulgi od objawów, bólu, stresu i trudności w życiu społecznym bez względu na rodzaj choroby. Jestem członkiem The European Association for Palliative Care I Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie. Obecnie pracuje jako asystent naukowy w Centrum Naukowo-Edukacyjnym Fundacji Hospicjum Onkologicznego oraz w Hospicjum Stacjonarnym, ale również w Fundacji OnkoCafe w zakresie wizyt stacjonarnych i domowych na terenie Warszawy, w czwartki od 16:30-19:30. W sprawie umówienia wizyty prosimy kontaktować się pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maria Wysocka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandra Przybyła

Jestem dyplomowanym psychoonkologiem. Kwalifikacje zawodowe otrzymałam kończąc studia na kierunku psychoonkologia w krakowskiej Akademii Ignatianum. Ukończyłam również studia magisterskie na wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Bardzo itotne dla mnie jest doskonalenie zawodowe oraz stałe podnoszenie kwalifikacji dlatego też podjęłam szkolenie organizowane przez Simontonowski Instytut Zdrowia z psychoonkologicznego Programu Simonton Cancer Center i obecnie jestem w procesie certyfikacji. Ukonczyłam również podyplomowe kursy z zakresu opieki i propedeutyki medycyny paliatywnej organizowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny WNoZ Zakład Medycyny Paliatywnej, kurs RTZ ( Racjonalnej Terapii Zachowania ). Naukę kontynuuję w SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Katowicach na kierunku: Psychologia o specjalności: psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Prowadzę również liczne szkolenia oraz warsztaty dla kadry medycznej, opiekunów oraz wolontariuszy. Jestem wykładowcą modułu psychoonkologicznego specjalizacji w opiece paliatywnej dla pielęgniarek organizowanej przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie. Współpracuję również z Fundacją Rak? n? Roll przy realizacji programu ?iPoRaku?, który jest skierowany do osób, które zakończyły leczenie onkologiczne i są zdrowe. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracy z pacjentami onkologicznymi na oddziałach szpitalnych, przychodniach oraz hospicjach miedzy innymi w: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Słodowskiej-Curie Oddział w Krakowie, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Słodowskiej-Curie Oddział w Onkologii w Gliwicach, Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Katowicach oraz w Katowickim Centrum Onkologii, Hospicjum św Łazarza wKrakowie oraz Hospicjum im. św Kaliksta w Tychach.

Aleksandra Przybyła /rejon Katowic i Pszczyny - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terapeuci

UWAGA !! W dobie epidemii wszystkie wizyty u terapeutów są możliwe w formie telefonicznej lub rozmowy online, po uprzednimy umówieniu się pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ewa

mgr andragog, absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka ostatniego roku Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Uczestnicząc w wolontariacie Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej, w Szpitalu Onkologicznym Magodent w Warszawie, zrealizowałam staż kliniczny w zakresie opieki psychoonkologicznej nad Pacjentami z chorobami nowotworowymi. Obszar moich zainteresowań zawodowych dotyczy przede wszystkim psychoonkologii, psychotraumatologii i również holistycznej perspektywy zdrowia i rozwoju człowieka. Jedna z moich ulubionych myśli to "jeśli czegoś bardzo pragniesz, nie zawsze możesz to mieć, ale sama próba osiągnięcia celu, może dać ci satysfakcję, radość, poczucie spełnienia, wolności i sensu.". Prywatnie, lubię jazz. 

Ewa Podwojska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Izabella cimoch

Ukończyła kierunek psychologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS w Warszawie. Odbyła praktyki kliniczne w Fundacji Onkocafe - Razem Lepiej na terenie szpitala onkologiczne Magodent należącym do Grupy Luxmed przy ul. Szamockiej 6 w Warszawie. Pracując z pacjentami zdobywała wiedzę o ich potrzebach oraz problemach rodzin w zetknięciu z chorobą onkologiczną. Wolontariuszka Fundacji OnkoCafe Razem Lepiej. Ukończyła kursy rozwoju osobistego: Trening Personalny - Filary Rozwoju Osobistego w firmie PJM International, Przebudzona Kariera oraz Trening Medytacyjny. Izabela jest również absolwentką handlu zagranicznego Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie. Według Instytutu Gallupa jej zdefiniowane mocne strony to: Empatia, Osiąganie, Strateg, Odpowiedzialność i Bliskość.
Wieloletnie doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku biznesu pomogło jej zdobyć kompetencje w zarządzaniu, negocjacjach, budżetowaniu oraz wielu innych obszarach związanych z różnorodnością relacji międzyludzkich charakterystycznych dla korporacji i dużych firm. Pracowała z ludźmi zarządzając, wspierając i stale motywując do rozwoju, działania oraz pozytywnego myślenia.
W dojrzałym wieku wybrała psychologię jako swoją nową drogę i poszerzenie edukacji zawodowej, aby w ten sposób rozwijać zainteresowania i zdobywać nowe doświadczenie. Wierzy, że bez względu na czasem trudne dotychczasowe ścieżki życiowe czy traumatyczne przeżycia, zawsze można odzyskać radość i odczuwać satysfakcję z życia. Pojawiające się stany obniżonego nastroju, depresje, lęki, brak akceptacji siebie są drogami do naszego rozwoju. Jeżeli utrudniają nam funkcjonowanie, czy są niekorzystne, możemy przepracować je, zmienić, aby żyć w pełni autentycznie odnajdując się w zgiełku wszechświata. Współpraca z pacjentem i towarzyszenie mu w odzyskiwaniu radości życia i drogi do siebie to jej pasja oraz przeznaczenie.

Izabela Cimoch - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekret

mgr psychologii klinicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Jest po odbytym stażu klinicznym z zakresu pracy z pacjentem z chorobą nowotworową w szpitalu onkologicznym Magodent przy ul. Szamockiej 6 w Warszawie. Wolontariuszka Fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej. Działalność w obszarze psychoonkologii jest jej największą pasją.

Magdalena Kuczmarska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Awtani

Studentka Psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Mająca doświadczenie w pracy z dziećmi z objawami ADHD. Odbyła praktykę w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS w Programie - Ułatwiamy życie z nadpobudliwością. Obecnie odbywa praktyki kliniczne w zakresie wsparcia psychologicznego dla pacjentów z chorobą nowotworową w Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej prowadzone w Szpitalu Magodent w Warszawie. Od zawsze interesowała się psychologią którą uważa za fascynującą dziedzinę nauki

Małgorzata Awtani - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomagają nam

magodent.fw amgen magodent.fwjanssen novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit 

Współpracujemy

pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz