Zapraszamy na spotkanie dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.

13:30 - wykład psychoonkologa Adrianny Sobol


Warsztaty dla pacjentów i ich najbliższych „Rola wsparcia w przebiegu leczenia – co powinieneś wiedzieć?” będą posiadać charakter edukacyjny, a ich cel ukierunkowany zostanie na pogłębienie wiedzy z zakresu profilaktyki, wczesnego wykrywania raka a także roli wsparcia na każdym etapie choroby. Jednym z motywów przewodnich warsztatów będzie omówienie mitów towarzyszących radioterapii oraz problem wykorzystania tej formy terapii w leczeniu schorzeń nowotworowych.

15:00 wykład poprowadzi dr n. med. Marta Biedka-specjalista z dziedziny radioterapii onkologicznej z Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
W ostatnim czasie zauważa się wzrost zainteresowania pacjentów onkologicznych nowoczesnymi formami radioterapii. Niemniej z metodą tą wciąż wiąże się wiele mitów i przekłamań. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować okrągły stół, aby odczarować mity związane z tą metodą leczenia, wciąż wzbudzającą lęk wśród pacjentów, wprowadzając merytoryczne argumenty do dyskusji.

Podczas spotkania chcemy skoncentrować się między innymi na pytaniach o to, czym jest radioterapia, jakie korzyści odnoszą pacjenci leczeni za jej pomocą.
Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenia na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20181106 A

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz