20161007 b

Choć o raku piersi mówi się bardzo dużo, to przeważnie w kontekście badań skrinningowych i profilaktyki. Nieco inaczej jest w przypadku zaawansowanego raka piersi, który wciąż jest tematem tabu. Jest on chorobą nieuleczalną, dlatego niechętnie poruszaną zarówno przez media, jak i społeczeństwo. Tymczasem postęp medycyny sprawia, że pojawiają się wciąż nowe możliwości leczenia tego typu nowotworu, który już dziś możemy traktować jako chorobę przewlekłą.

Kobiety z zaawansowanym rakiem piersi spychane są na margines społeczny, jako te, którym nie można już pomóc. To najgorsze, co możemy im zrobić ? odsunąć, pokazać, że są niepotrzebne. Aby zmienić postrzeganie zaawansowanego raka piersi i kobiet na niego chorujących Fundacja ?Żyjmy zdrowo? zainicjowała kampanię ?Wykorzystaj czas na życie?. Jej celem jest edukacja społeczeństwa
i pokazanie, że kobiety zmagające się z nawrotem raka piersi wciąż mogą być aktywne, spełniać swoje marzenia i być dobrymi matkami, żonami i pracownicami. Kampania chce również pokazać kobietom, że powinny wykorzystywać każdy dzień życia bez względu na to, ile ich jeszcze pozostało. Bo cały czas należy mieć nadzieję.


Aby uzmysłowić społeczeństwu, co znaczy żyć z tak trudną, przewlekłą chorobą powstał film dokumentalny o polskich kobietach z zaawansowanym, hormonozależnym, HER2-ujemnym rakiem piersi. Wszystkie łączy to samo ? po diagnozie się załamały i nie chciały walczyć, teraz są aktywne zawodowo i społecznie, realizują swoje pasje, wykorzystują każdą chwilę z życia.
W ramach kampanii ?Wykorzystaj czas na życie? zaplanowane są cykliczne warsztaty dla chorych i ich bliskich, gdzie kobiety z zaawansowanym rakiem piersi będą mogły spotkać się z psychoonkologiem, a potem przekonać, że warto aktywnie spędzać każdy dzień. Nauczą się kaligrafii, fotografii, dowiedzą się jak modnie i pięknie wyglądać pomimo choroby. Przygotowano materiały edukacyjne oraz szeroką kampanię informacyjną w mediach prowadzoną z udziałem ekspertów. Nasza Fundacja włączyła się do tej kampanii jako Partner.

Kampania otrzymała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP ? Agaty Kornhauser-Dudy.

Partnerami kampanii są również: Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Program Edukacji Onkologicznej i  Fundacja ?Tam i z powrotem?, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie ?Amazonki? Warszawa-Centrum, Fundacja Rak?n?Roll?, Fundacja Onkologiczna ?Alivia? oraz Fundacja OmeaLife. Kampania realizowana jest przy wsparciu finansowym Pfizer Polska Sp. z o.o.
Zapraszamy na facebook?owy profil kampanii ?Wykorzystaj czas na życie?:
https://www.facebook.com/wykorzystajczasnazycie/

źródło: http://www.zyjmyzdrowo.org.pl/?pageId=7&pid=7, 2016-10-07

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz