20161114 b

?Być kobietą, być kobietą marzę ciągle będąc dzieckiem...? - śpiewała Alicja Majewska, a wraz z nią wszystkie kobiety nucąc znaną melodię wracały do? wspomnień, w których jako małe dziewczynki podkradały mamie ulubioną szminkę i dumnie kroczyły w jej eleganckich szpilkach. Choć piosenka ma już sporo lat, wciąż jest żywa, a magiczna aura kobiecej natury oraz nieokreślona tęsknota za czarem i wdziękiem, który roztacza, jest i będzie ponadczasowa?

Bo być kobietą, to być piękną - niezależnie od lat i etapu życia. I z tej oto okazji 21 października o godz. 10.00 w szpitalu Magodent na ul. Wincentego 103 odbyły się warsztaty piękności dla Pań zmagających się z chorobą nowotworową. Do tej wyjątkowej akcji przyłączyły się również specjalistki od pięknych fryzur z firmy Rokoko, które w prosty sposób pokazały jak sprawić, by pomimo utraty włosów podczas długotrwałego leczenia, nadal czuć się pewnie, naturalnie a przede wszystkim kobieco.
Wszystkie uczestniczki pod okiem doświadczonych makijażystek uczyły się misternej sztuki makijażu na potrzeby ich aktualnej życiowej kreacji. Każda kobieta doskonale wie, że wachlarz makijaży okolicznościowych jest niezwykle szeroki. Począwszy od codziennego, najbardziej naturalnego, w którym czujemy się komfortowo w każdej roli społecznej, a skończywszy na szalonej i połyskującej złotym brokatem zabawy Sylwestrowej?, na której pozwalamy sobie na prawdziwą wizerunkową ekstrawagancję. Makijaż jest jak nasza druga twarz: twarz, którą pokazujemy światu, i twarz, którą możemy schować zależnie od nastroju i konkretnego dnia. Nakładanie makijażu samo w sobie sprawia wszak niebywałą przyjemność i może generować mnóstwo pozytywnych emocji, które sprzyjają dobremu samopoczuciu i przyspieszają proces zdrowienia.  To jak się prezentujemy wpływa na to, jak się ze sobą czujemy, a kobieta zadbana, to kobieta pewna swojej atrakcyjności.

Podczas warsztatu mogłyśmy się dowiedzieć, że kolorowe kosmetyki doskonale tuszują smutek, czy zmęczenie po nieprzespanej nocy, a odpowiednio użyty produkt na ziemistą lub zbyt bladą cerę może naprawdę zdziałać cuda. I choć choroba dotykająca fizycznego aspektu kobiecości jest dla każdej kobiety bez wątpienia bardzo trudna, to należy jednak pamiętać, iż najpiękniejszym blaskiem, który rozświetla twarz, jest ten, który płynie z wnętrza? ?

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz