Kalendarz zdrowia intymnego w Twoim telefonie!

Stawiając na pierwszym miejscu obowiązki zawodowe i domowe, wielu kobietom trudno jest dziś znaleźć dla siebie czas. Często do lekarza wybieramy się dopiero wtedy, gdy zachorujemy bądź dokucza nam silny ból. Tymczasem troska o zdrowie intymne wymaga, by regularnie odbywać wizyty u ginekologa i wykonywać badania profilaktyczne. Z myślą o wszystkich współczesnych, zabieganych kobietach powstała aplikacja Zdrowa+. Mobilny kalendarz w telefonie pomoże nam zapanować nad ważnymi datami i podpowie, jakie badania w danym momencie mogą być istotne dla zdrowia, płodności czy seksualności.

Aplikacja Zdrowa+ to intuicyjny w obsłudze mobilny kalendarz zdrowia intymnego każdej kobiety, niezależnie od wieku. Po zainstalowaniu na smartfonie, aplikacja w pierwszej kolejności prosi
o podanie roku urodzenia. W sekcji ?O czym warto pamiętać? zebrane zostały wskazówki związane ze zdrowiem intymnym, płodnością i seksualnością, które każdorazowo dostosowane są do wieku użytkowniczki. Aplikacja prześle nam również komunikaty, przypominające o zbliżającym się badaniu i wskazówki, jakie badania należy wykonać w danym momencie cyklu. Przydatną funkcją jest również ?Słownik?, w którym znajdziemy definicje skrótów medycznych i przystępne opisy ważnych dla zdrowia intymnego badań.

Część merytoryczna aplikacji Zdrowa+ została opracowana przy wsparciu ekspertów ginekologów ? prof. Stefana Sajdaka, Kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego
w Poznaniu, Członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz dra n. med. Michała Pawlaka, ginekologa z Kliniki Ginekologii Operacyjnej Ginekologiczno Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Patronat nad projektem objęło Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej. Pomysłodawcą i twórcą aplikacji Zdrowa+ jest firma Roche Polska.

Kalendarz zawsze pod ręką

Kluczowym elementem aplikacji Zdrowa+ jest ?Kalendarz? zsynchronizowany z kalendarzem telefonu. Oprócz daty kolejnej wizyty u ginekologa oraz daty ostatniej miesiączki, w tym miejscu możemy zapisać niepokojące objawy związane ze zdrowiem intymnym czy inne wydarzenia, które mogą być istotne dla oceny stanu zdrowia. Przy wprowadzaniu terminu umówionej wizyty możemy w wygodny sposób wybrać datę, godzinę i wpisać miejsce, a także dodać swoje notatki. Aplikacja podpowie również, o czym warto pamiętać podczas wizyty u lekarza. Same decydujemy, czy chcemy, by przypomniała nam np. o zabraniu wyników poprzednich badań, o niedawnych dolegliwościach czy też o konieczności wykonania cytologii.

Zdrowa+ jest wyposażona w przydatną funkcję eksportu danych. W razie zmiany telefonu, można wysłać zawartość swojego kalendarza zdrowotnego na skrzynkę e-mail, a następnie zaimportować ją na nowe urządzenie. W ten sposób nie utracimy danych ani dotychczasowej historii użytkowania aplikacji. Mobilny pamiętnik ciąży Zdrowa+ jest przydatnym i wygodnym rozwiązaniem także dla pań spodziewających się dziecka. Jeśli użytkowniczka zaznaczy, że jest w ciąży, aplikacja poprosi o podanie daty ostatniej miesiączki  i określi tydzień ciąży. W kalendarzu Zdrowa+ w zakładce ?Inne? przyszłe mamy mogą wpisać np. dzień, w którym po raz pierwszy odczuły ruchy dziecka lub skurcze. W aplikacji znajdą również informacje o badaniach, które powinny być wykonane w danym tygodniu ciąży, a także podpowiedzi, na co zwracać szczególną uwagę w tym ważnym okresie. Aplikacja przypomni o konieczności umówienia kolejnej wizyty u lekarza prowadzącego. Podpowie także, o co warto zapytać lekarza w każdym kolejnym tygodniu ciąży.

Jak pobrać aplikację Zdrowa+? Instrukcja pobrania aplikacji Zdrowa +

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z systemem Android, np. smartfona Nokia, Samsung lub Sony:
? Wejdź w Google Play i wybierz zakładkę Aplikacje. Wpisz w wyszukiwarkę hasło ?Zdrowa? lub ?Zdrowa+?.
? Kliknij na ikonkę i opis aplikacji, a po otwarciu opisu rozszerzonego, wybierz ZAINSTALUJ i pobierz aplikację na swoje urządzenie.

Jeśli korzystasz urządzeń mobilnych z systemem  iOS (iPhone, iPad):
? Wejdź na AppStore i wpisz hasło ?Zdrowa? lub ?Zdrowa+?.
? Po pojawieniu się ikonki oraz opisu aplikacji, wybierz FREE / INSTALL i zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu.

źródło: mat. prasowe Roche

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz