Nina Riggs, autorka książki, to młoda mama, żona i poetka, która podświadomie wie, że jej kolej w końcu nadejdzie. Pochodzi z silnie obciążonej genetycznie rodziny - jej matka, dziadek, ciotki i kuzynowie umarli na raka. Gdy ma 38 lat, staje twarzą w twarz z nowotworem. Złośliwy rak piersi. Jedna mała plamka. Jasna godzina miała być pamiątką dla synów - 9-letniego Freddy'ego i o dwa lata młodszego Benny'ego - która w przyszłości pozwoli im zrozumieć, jak ogromną miłością ich darzyła. Chłopcy widzą chorobę na swój naiwny sposób, a Nina stara się przygotować ich jak najlepiej na czas, w którym jej zabraknie.

20171023 A

Niestety Nina nie doczekała premiery swojej książki w USA. Zmarła w lutym tego roku, jednak w swoich zapiskach podkreślała, że z rakiem da się żyć normalnie, kochać męża i dzieci, walczyć o każdy dzień i uśmiech.

Więcej o książce wydanej przez "Wydawnictwo Literackie": https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4377/Jasna-godzina/

"Diagnoza rzuca pacjenta i jego bliskich na "głęboką wodę" bez wskazówek, jak sobie z tym poradzić. A w obliczu choroby pacjenci obawiają się o swoją przyszłość, mają mnóstwo wątpliwości, obaw i towarzyszących znaków zapytania. Każdy chce, aby terapia się powiodła, jednak bywa, że życia pisze różne scenariusze. Pojawia się potrzeba porozmawiania na tematy trudne. Dlaczego warto rozmawiać? Bo takie tematy są jeszcze bardziej bolesne, potęgujące strach, jeśli pozostają w ukryciu! Autorka książki "Jasna godzina. Dziennik życia i umierania", Nina Riggs w obliczu swojej choroby nie uciekła od takich wyzwań. Co więcej napisała wzruszającą powieść o życiu i umieraniu. Prowokując każdego czytelnika do afirmowania życia, dostrzegając i doceniając drobiazgi, na które zazwyczaj nikt z nas nie zwraca uwagi. To dojrzała powieść i piękna lekcja życia." - Serdecznie polecam, Adrianna Sobol Psychoonkolog Fundacja OnkoCafe.

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz