20180625 a

W Gliwicach 14 czerwca bieżącego roku odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia Centrum Radiochirurgii Nowotworów wyposażonego w innowacyjny aparat do Radioterapii CyberKnife. Tym samym śląskie Centrum Onkologii zaczęło dysponować drugim tego typu urządzeniem i stało się najlepiej wyposażonym ośrodkiem terapii nowotworów w Polsce. Dzięki temu polscy pacjenci mają dostęp do kompleksowego leczenia nowotworów.

Dzięki aparatowi CyberKnife leczenie staje się bardziej spersonalizowane, co oznacza, że terapię dostosowuje się do konkretnych potrzeb chorego oraz jego kondycji psycho-fizycznej. Ważne, że użycie noża cybernetycznego pozwala skrócić terapię raka, która staje się mniej inwazyjna i bezpieczniejsza oraz bardziej skuteczna. Dzięki temu jakość życia pacjenta ulega znaczącej poprawie.

CyberKnife to nowy robot, który pomaga leczyć chorych na dolegliwości nowotworowe bez uciekania się do operacji. Urządzenie jest precyzyjne, jak skalpel chirurga, dlatego nadano mu nazwę cybernetycznego noża. CyberKnife w odróżnieni do konwencjonalnych akceleratorów przystosowany jest do leczenia guzów w całym ciele. System dostosowuje leczenie do pacjenta. Wykorzystuje technologię śledzenia obrazowaniem i sterowaną komputerowo robotykę, w związku z tym nie wymaga inwazyjnego unieruchomienia głowy lub ciała do stabilizacji, jednocześnie dostarcza wysokie dawki napromieniania z submilimetrową precyzją. Dzięki dużej wrażliwości urządzenia, chory w trakcie terapii nie musi być unieruchomiony, może swobodnie oddychać. Precyzyjność działania sprzętu powoduje, że zabieg jest bezpieczny i oszczędzający dla chorego (nie są napromieniowane tkanki zdrowe, dzięki ogromnej precyzyjności urządzenia). Co ważne, urządzenie stosuje się także przy terapii większych guzów, których nie można operować. Dzięki temu CyberKnife stanowi alternatywę nie tylko dla konwencjonalnej radioterapii, lecz także dla zabiegu inwazyjnego, jakim jest operacja.

Nowoczesne urządzenie Cyberknife dostępne jest jedynie w trzech ośrodkach zajmujących się terapią raka. Należy mieć nadzieję, że w przyszłości wszyscy polscy pacjenci będą mieli coraz więcej możliwości, aby w razie konieczności skorzystać z tego rodzaju nowoczesnej terapii, nie musząc pokonywać kilkuset kilometrów do najbliższego ośrodka.

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz