Jak podaje Krajowa Rada Nowotworów, każdego roku blisko 160 tysięcy Polaków dowiaduje się, że cierpi na złośliwy nowotwór, a liczba zachorowań rokrocznie się zwiększa. Czwartego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem, który ustanowiono, aby przypominać o tym, jak ważne i skuteczne w walce z chorobą są badania profilaktyczne.

Szpital Onkologiczny Magodent wraz z Urzędem Dzielnicy Bielany i Urzędem Dzielnicy Targówek oraz Warszawskie Stowarzyszenie Amazonek, Fundacją „OnkoCafe – Razem Lepiej”, Fundacją „Twórczość i Dokumentacja” zaprasza na bezpłatne spotkania w ramach Białej Soboty już 1 lutego 2020.

Podczas Białej Soboty wszyscy chętni będą mogli wysłuchać wykładu „Profilaktyka onkologiczna” doktora Łukasza Grzędy (Magodent Grupa LUX MED) oraz prelekcji „Czy raka piersi możemy uniknąć?” mgr Barbary Jobdy, Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych. Spotkania rozpoczną się o godzinie 10 w Urzędzie Dzielnicy Bielany (ul. Żeromskiego 29) i o 12 w Urzędzie Dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20).

W szpitalu Magodent Grupy LUX MED (ul. Szamocka 6) eksperci Fundacji „OnkoCafe – Razem Lepiej” opowiedzą o tym, jak wspierać osobę w chorobie nowotworowej, a uczestnicy będą mogli skonsultować się z wolontariuszami fundacji oraz z psychologiem - zapraszamy od 10 do 16. Przedstawiciele Fundacji „Twórczość i Dokumentacja” zaplanowali emisję filmu podsumowującego warsztaty arteterapii i kreatywności, na których uczestnicy rozwijali swoje pasje artystyczne. Podczas warsztatów powstały obrazy namalowane przez pacjentów onkologicznych - aktualnie wyeksponowane w szpitalach Magodent, zapraszamy w godzinach 15.00-16.15.

W ramach Białej Soboty Magodent oferuje również bezpłatne badania profilaktyczne. Wszystkie kobiety pomiędzy 50, a 69 rokiem życia mogą skorzystać z mammografii w mammobusie przy Szpitalu Św. Wincentego (ul. Św. Wincentego 103, zapisy do 31 stycznia 2020) oraz zapisać się na badania w Szpitalu Fieldorfa oraz w placówce LUX MED Diagnostyka Szpital Bielański. Osoby w wieku 50-65 lat zachęcamy także do wykonania bezpłatnej kolonoskopii w Szpitalu Fieldorfa.

– Serdecznie zapraszam na badania profilaktyczne – jako lekarz onkolog wiem, że nieraz jedna kilkuminutowa wizyta może uratować życie i uchronić przed groźną chorobą. Szpitale Magodent od wielu lat angażują się w akcje wokół Światowego Dnia Walki z Rakiem. Zależy nam na tym, aby osoby dotknięte chorobą uzyskały profesjonalne wsparcie we wszystkich obszarach, a osoby zdrowe wiedziały, jak ustrzec się raka – mówi dr Marcin Faflik, prezes Magodent, Grupa LUX MED.

Pełny program wydarzenia dostępny jest tutaj.

Magodent Grupa LUX MED w Warszawie posiada trzy szpitale onkologiczne, w których, w ramach finansowania przez NFZ, oferuje pacjentom zróżnicowane metody postępowania w walce z chorobami onkologicznymi: profilaktykę onkologiczną, pełną diagnostykę i kompleksowe leczenie nowotworów, dietetykę onkologiczną, rehabilitację oraz poradnictwo w zakresie psychoonkologii. W ramach Magodentu działa też placówka rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej, poradnie specjalistyczne i POZ. W ubiegłym roku Magodent został wyróżniony w raporcie opracowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia „Nowotwory złośliwe - koncentracja leczenia zabiegowego". Pod względem liczby pacjentek operowanych w 2018 roku, w kierunku nowotworów piersi, znalazł się na drugim miejscu na Mazowszu. Magodent jest ośrodkiem kompleksowej diagnostyki i terapii raka piersi.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2 600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 15 000 osób, około 6 800 lekarzy i 4 000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz