We wtorek 14 kwietnia 2020 roku otrzymaliśmy odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na nasz apel w sprawie sytuacji pacjentów onkologicznych. Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski przekazał, że Ministerstwo Zdrowia docenia wysiłki organizacji działających na rzecz pacjentów onkologicznych i zapewnił, że prace nad wprowadzeniem nowych pozycji na obwieszczenie refundacyjne są kontynuowane.

W odpowiedzi na pismo 6 organizacji z dnia 6 kwietnia minister Maciej Miłkowski zwrócił uwagę na wzmożone wysiłki środowiska organizacji pacjenckich, realizowane na rzecz zapewnienia pacjentom onkologicznym możliwie najlepszego i najbezpieczniejszego leczenia w trudnych warunkach epidemii.

W liście do organizacji minister Maciej Miłkowski podkreślił, że pacjenci onkologiczni ze względu na specyfikę schorzeń to szczególna grupa chorych.

Powołując się na regulacje wprowadzone do ustawy z dn. 2 marca 2020 roku minister Maciej Miłkowski zapewnił, że pomimo zawieszenia biegu wszystkich postępowań administracyjnych, kontynuowane są prace na rzecz wprowadzenia nowych pozycji na obwieszczenie refundacjne.

- Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia niezmiernie nas cieszy. W odpowiedzi na pismo zaniepokojonych losem pacjentów onkologicznych organizacji czytamy, że los chorych onkologicznie jest dla Ministerstwa Zdrowia bardzo istotny, a nasze wysiłki są doceniane. W swoim apelu do Ministerstwa Zdrowia podnosiliśmy, że prace nad wprowadzaniem nowych pozycji na listę refundacyjną powinny być w miarę możliwości kontynuowane – od tego zależy bowiem nie tylko stan zdrowia, ale i jakość życia pacjentów onkologicznych - dziś i jutro. Wiadomość o kontynuacji prac to dla naszych podopiecznych naprawdę wspaniałe wieści, dające nadzieję na ciągłość i nowe możliwości leczenia – mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej.

 

 

 

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz