Leczenie onkologiczne w połączeniu z chemioterapią ma ogromny wpływ na stan emocjonalny, samopoczucie, a także wygląd. Dlatego też wspierając inicjatywę Szczecińskiego Szpitala SPSK nr. 2 PUM oraz dr Pawła Gonerko, organizujemy zbiórkę na zakup innowacyjnego sytemu Paxman, pomagającego złagodzić wypadanie włosów w procesie leczenia onkologicznego.

 

PAXMAN DLA SZCZECINA

Informacja o chorobie onkologicznej dla każdego pacjenta jest trudna, wiąże się z szokiem, który powoduje strach związany z trudną chorobą, ale także potęguje go utrata włosów. Prowadzi to do konieczności zmiany ich zewnętrznego wizerunku oraz dotychczasowego stylu życia. Taka sytuacja może odbić się negatywnie na ich życiu zawodowym i towarzyskim, a w konsekwencji obniżyć samopoczucie pacjenta. A jak wiadomo kondycja psychiczna chorych walczących z nowotworem ma istotne znaczenie dla powodzenia całej terapii. 

Nowotwory dotykają dzisiaj wiele osób i często są to nasi najbliżsi. Oprócz wsparcia przez naszą obecność przy nich i ich rodzinach w tych trudnych momentach, możemy także dzięki systemowi PAXMAN spróbować zapobiec utracie przez nich włosów. Przejście przez proces leczenia z utrzymaniem jakości życia pozwala nie tylko zapomnieć o przykrych i trudnych dla wielu doświadczeniach, ale może także pomóc w utrzymaniu pozytywnego nastawienia i zebraniu sił do dalszej walki z chorobą nowotworową. A uśmiech na twarzy chorego, po którym nie widać, że walczy o swoje zdrowie może być dla innych chorych promykiem nadziei.  

System PAXMAN zapobiega wypadaniu włosów u pacjentów poddawanych chemioterapii w procesie leczenia onkologicznego.

PAXMAN to urządzenie wyposażone w dwa silikonowe czepki, z których może korzystać jednocześnie dwóch pacjentów przyjmujący chemioterapię. Do czepków pompowany jest płyn chłodzący o temperaturze - 4 stopnie, który optymalnie schładza skórę głowy chorego. W wyniku obkurczenia naczyń pod wpływem niskiej temperatury do mieszków włosowych nie docierają cytostatyki (chemioterapia) przyjmowane przez pacjenta. Zapobiega to wypadaniu włosów, co ma pozytywny wpływ na chorych, którzy odczuwają dyskomforty w wyniku ich utraty a to może być istotnym psychologicznym czynnikiem powodzenia całej terapii.

W całym kraju jest coraz więcej ośrodków posiadających to nowatorskie urządzenia. Niestety województwo zachodnio – pomorskie jest jednym z trzech ostatnich na mapie Polski, w którym żaden ze szpitali prowadzących chemioterapię nie może zaproponować takiego rozwiązania swoim pacjentom. W Polsce w chwili obecnej znajduje się 25 placówek udostępniających pacjentom onkologicznym system PAXMAN, w których znajdują się 31 urządzeń.

Właśnie dlatego dr Paweł Gonerko, który mając rodzinne doświadczenia związane z leczeniem onkologicznym zwrócił się do nas z prośbą wsparcia i pomocy w wyposażeniu Oddziału Onkologii Klinicznej Szpitala SPSK-2 w Szczecinie w system PAXMAN – który pomoże w leczeniu pacjentów dotkniętych chorobami onkologicznymi. Potwierdzenie zapotrzebowania na sprzęt otrzymaliśmy również od samego Szpitala SPSK nr 2 PUM w Szczecinie.

Dlatego to my dziś zwracamy się do Ciebie: Pomóż nam zebrać środki finansowe, dzięki którym będziemy mogli wspomóc pacjentów onkologicznych Szpitala SPKP w Szczecinie.

Celem naszej zbiórki jest uzbieranie 129.903 zł..

Wesprzyj Zbiórkę dokonując wpłaty na konto PKO BP :

59 1020 1068 0000 1002 0253 2166

w tytule wpłaty wpisując : „Darowizna na zbiórkę PAXMAN dla Szczecina”

 

Cel zbiórki 129 903 zł

 

 

Regulamin zbiórki znajdziesz wchodząć w REGULAMIN ZBIÓRKI "PAXMAN DLA SZCZECINA" 

REGULAMIN ZBIÓRKI PAXMAN DLA SZCZECINA

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz