Nasza Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej i PURELLA SUPERFOODS rozpoczynają kampanię świadomościową pt. „Różowy październik”. O profilaktyce, diagnostyce i terapii raka piersi - także w postaci zaawansowanej - organizatorzy będą rozmawiać z ekspertami i znanymi ambasadorkami: Ewą Chodakowską i Anną Starmach. W ramach kampanii powstała limitowana seria zdrowych przekąsek BeRAW #THINKPINK, z których sprzedaży Purella przekaże 5 procent środków na działania na rzecz kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi.

 

Problem tysięcy kobiet

Każdego roku diagnozę: „rak piersi” słyszy w Polsce 18,5 tysiąca kobiet . – Wbrew powszechnej opinii rak piersi nie jest rzadką chorobą starszych pań. Coraz częściej zapadają na niego kobiety młode i w sile wieku, które nawet nie spodziewały się, że ten problem może ich dotyczyć. Tak samo zresztą było w moim przypadku. Diagnozę „rak piersi” usłyszałam w dniu swoich 43. urodzin. W ramach kampanii „Różowy październik” chcemy budować świadomość prawdziwego oblicza raka piersi i zachęcić kobiety do zdrowego stylu życia, regularnych badań profilaktycznych, aktywnego i odpowiedzialnego stosowania zaleconej terapii i szukania wsparcia w codziennych zmaganiach z chorobą. Także, kiedy przybiera ona postać zaawansowaną, co staje się szczególnie trudne dla samej pacjentki, ale także dla jej bliskich – mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej.

Akcje specjalne

Nasza Fundacja OnkoCafe zaplanowała na tegoroczny październik szereg aktywności świadomościowych skierowanych do pań. Jak co roku, w ramach ogólnoświatowej akcji „Breast Cancer Awarensess Month” czyli miesiąca świadomości raka piersi, będą kontynuowane działania nakierowane na promocję profilaktyki i wsparcie zdiagnozowanych już i leczących się pacjentek. Przez cały październik trwać będzie akcja „1000 bezpłatnych badań USG dla 1000 kobiet w Polsce”, prowadzona przy wsparciu Fundacji Philips w ramach kampanii BreastFit (więcej informacji o tej akcji dostępnych jest na stronie http://breastfit.onkocafe.pl/1000-x-usg/). Jak każdego miesiąca, w ramach Fundacji będą kontynuowane online’owe grupy wsparcia a także indywidualne konsultacje z psychoonkologiem i dietetykiem. Nowością jest projekt prowadzony wspólnie z PURELLA SUPERFOODS.

Razem dla kobiet

Z okazji kampanii „Różowy październik” przygotowaliśmy dedykowany, limitowany produkt z różową wstążką, ze sprzedaży którego przeznaczymy 5 procent na rzecz Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, a za Jej pośrednictwem na rzecz kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi. Oprócz 5 procent środków uzyskanych ze sprzedaży produktów ze specjalnej serii postanowiliśmy na koniec października wspólnie z Ewą Chodakowską podwoić uzyskaną kwotę - wspólnie dołożymy od siebie aż drugie tyle! – mówi Artur Gajewski, Marketing Director w Purella i dodaje: – Mimo pojawiających się na świecie nowych możliwości diagnostyki i terapii, w Polsce wykrywalność, dostępność i warunki leczenia oraz rehabilitacji pacjentek z rakiem piersi wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Znaczenie ma każde działanie na rzecz wczesnej wykrywalności i lepszej terapii raka piersi, dlatego w kampanię włączamy się z prawdziwą przyjemnością i pełnym zaangażowaniem.

 

IMG 2788 2

 

W akcji #PURELLAPOMAGA prowadzonej w ramach kampanii „Różowy październik” wezmą udział znane ambasadorki: Anna Starmach i Ewa Chodakowska, które będą mówić o problemie raka piersi i jego profilaktyce, aby przyczynić się do wzrostu świadomości społecznej w tym obszarze.

Produkty PURELLASUPERFOODS z różową wstążką będą dostępne we wszystkich sklepach sieci Rossmann, Carrefour, Auchan, FRAC oraz na stacjach Shell, Lotos i sklepach on-line: BeBIO, Purella, Frisco i Allegro.

Tegoroczny październik jest niepowtarzalną okazją, by przy pysznych, zdrowych przekąskach, we wspaniałym gronie, porozmawiać o najważniejszych sprawach w życiu: zdrowiu naszym i bliskich nam kobiet. Warto się dowiedzieć, na jakie sygnały płynące z ciała powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę oraz kiedy i gdzie wykonywać regularne badania profilaktyczne. Ta wiedza może uratować nasze życie i zdrowie. Serdecznie zapraszamy po szczegóły na stronę www.purellapomaga.pl – mówi Anna Kupiecka.

 

[1] http://onkologia.org.pl/wp-content/uploads/Nowotwory_2017.pdf; tabela 6.12, s. 56 (dostęp: czerwiec 2020)

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz