Ten dzień należał do księżniczek! 14 pacjentek z oddziału onkologii ginekologicznej wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej stając przed obiektywem fotografów, w stylizacjach księżniczek.
Celem sesji „Niech każda z nas poczuje się jak księżniczka” było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest dla każdej kobiety zadbanie o własne potrzeby, zatroszczenie się o siebie i zwrócenie uwagi na sygnały, jakie wysyła nam nasze ciało. Troska o siebie to w pierwszej kolejności zadbanie o bezpieczeństwo – wizyta u lekarza i systematyczne badania.

Bycie księżniczką to stan umysłu – mówiła podczas sesji Adrianna Sobol, psychoonkolog – w istocie chodzi o to aby przestawić czasami swoje życiowe priorytety, skupić się wyłącznie na sobie i nie mieć innych ważniejszych spraw. Pójść na badanie i dać sobie w ten sposób szanse na wczesne zdiagnozowanie choroby i natychmiastowe podjęcie leczenia.

20210608 1

Organizatorem wydarzenia była nasza Fundacja, która od wielu lat opiekuje się pacjentami onkologicznymi i ich bliskimi, a także tworzy pozytywną przestrzeń w której pacjenci mogą wzajemnie się wspierać.
Nasza fundacja od lat promuje międzypacjenckie wsparcie, to już nasza tradycja – mówi Anna Kupiecka, Prezes Fundacji OnkoCafe. – dlatego tak ważne są dla nas takie spotkania: bycie razem, długie serdeczne rozmowy i wzajemne wsparcie. Niezwykła atmosfera dzisiejszego dnia była też wynikiem tego, że spotkaliśmy się w prawdziwym świecie po bardzo długim okresie izolacji wynikającej z pandemii.

Wszystkie uczestniczące w sesji modelki są ginekologicznymi pacjentami onkologicznymi, na różnych etapie leczenia. Spotkanie, w wyjątkowych warunkach plenerowej sesji było dla nich ważnym wydarzeniem.
Dzisiejsza sesja i przebranie się za księżniczkę było dla mnie pewnego rodzaju próbą generalną realnego życia – mówi jedna z uczestniczek sesji – to, że dobrze się dzisiaj czułam, traktuję jak wskazówkę, że warto rzeczywiście od czasu do czasu pobyć księżniczką – i mam zamiar to właśnie robić.

Wszyscy uczestniczące w sesji osoby: fotografowie, stylistki, producent peruk a także teatry: Teatr Żydowski w Warszawie, który użyczył nam przestrzeni do zrealizowania sesji oraz Teatr Wielki, który zabezpieczył dla nas kostiumy pracowali dzisiaj dla nas na zasadzie pro bono.

20210608 2

20210608 3

Dziękujemy serdecznie za wsparcie naszej akcji!

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz