Od czerwca tego nasze pacjentki uczestniczyły w zorganizowanym przez Fundacje programie Po-covidowa rehabilitacja  emocjonalna. Autorski, rozwojowy-terapeutyczny kurs składał się z cyklu 10 zajęć, prowadzonych przez psychologa Svitlanę Lipińska, dyplomowaną psychoterapeutkę z 30-letnim doświadczeniem, autorkę nowatorskiej metody terapii Consonance; specjalistę w dziedzinie psychologii ciała. O wrażenia z warsztatów spytaliśmy ich uczestniczki.

Chcecie wiedzieć, co robimy po godzinach? Bawimy się, uczymy, poruszamy, latamy, jesteśmy ptakiem, chmurą, wszystkim i niczym. Każdy fragment naszego ciała żyje przez chwilę swoim życiem, by na koniec stać się naszą lepszą całością. Spytacie co to takiego? To nasze warsztaty - rehabilitacja ruchem, tańcem, głosem. Ta wakacyjna edycja powoli już się kończy, co z żalem przyjmujemy. Ale szykujemy już kolejne spotkania i niespodzianki, mając nadzieję, że żadne wirusy naszych planów nie pokrzyżują. A oto co o warsztatach mówią niektóre nasze uczestniczki :)

Obraz1 Obraz3Obraz2

 

 

 

 

 

 

 

 

Obraz4Obraz5

 

Dorota

Gdy tylko dowiedziałam się o po-covidowej rehabilitacji organizowanej przez OnkoCafe, natychmiast się na nią zapisałam. Po tak długim okresie spędzonym w odosobnieniu był to strzał w dziesiątkę. Wreszcie na żywo mogłam uczestniczyć w warsztatach oraz być w grupie wspaniałych dziewczyn, które również dzielą się swoją wiedzą. Dzięki warsztatom poznałam nowe techniki radzenia sobie ze stresem, które łatwo jest zastosować na co dzień. Nie sposób nie wspomnieć o świetnej prowadzącej - Svitlanie Lipińskiej - która stała się moją mentorką i dzięki niej każda przeszkoda przestaje być straszna. Dziękuję, Dorota

Obraz6

 Izabela

Na warsztaty Onkocafe uczęszczam ponieważ zainteresował mnie temat radzenia sobie ze stresem, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne, a przy okazji mogę poznać ludzi z podobnymi problemami. Z każdych zajęć wynoszę coś nowego dla siebie, pomagają mi się zrelaksować. Jest to miło i wartościowo spędzony czas.

Obraz7     

Iwona

W warsztatach Onkocafe biorę udział, żeby zrobić coś dla siebie,  oderwać myśli od leczenia. Warsztaty to również praca nad emocjami pod okiem doświadczonej osoby, w gronie dziewczyn wśród których nie czuję skrępowania. To także poznanie nowych osób.

                           Obraz8                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Anna

Na warsztaty wybrałam się, by poznać lepiej siebie i zrozumieć swoje emocje i reakcje na doświadczenie choroby nowotworowej. Metody terapeutyczne nie są mi obce, bo uczestniczyłam w psychoterapii, także studiowałam podyplomowo na SWPS. Autorski program Svitlany pozwolił mi jednak na zupełnie nowe przeżycia jak relaks tańcem, głośne wyrażanie tego, że jestem ważna, używanie dźwięku i kontrolowanie ciała, po to by redukować napięcie. Dostaję na warsztatach więcej niż oczekiwałam i zyskałam realne wsparcie oraz narzędzia do radzenia sobie w życiu z rakiem. Poznałam też cudowne Dziewczyny i podczas pracy z nimi otwieram się i czuję się bezpieczna. Dziękuję Onkocafe

Obraz9

Kamila

A wiec dlaczego wybrałam warsztaty? Bo chciałam pozbierać się po chemii emocjonalnie. Przed chorobą lubiłam spotykać się i rozmawiać ze znajomymi, a choroba sprawiła, że nie chciałam nikogo widzieć i z nikim rozmawiać. Warsztaty uczą mnie na nowo otwierać się przed osobami, których nigdy wcześniej nawet nie znałam. Czuje, że powoli wraca moja dobra energia.

Obraz10

 

 

 

 

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz