Obraz1

 

EWA CHODAKOWSKA I PURELLA SUPERFOODS JUŻ PO RAZ DRUGI DOŁĄCZAJĄ DO AKCJI WSPIERAJĄCEJ PROFILAKTYKĘ RAKA PIERSI
PRZEZNACZĄ 10% ZE SPRZEDAŻY NA POMOC DLA KOBIET

 

Od wielu lat, co roku, na całym świecie, październik przybiera różowe barwy. „Breast Cancer Awarensess Month” czyli tak zwany Różowy Październik to międzynarodowa akcja społeczna podnosząca świadomość profilaktyki raka piersi. W tym roku, ponownie, do akcji przyłącza się PURELLA SUPERFOODS wraz z Ewą Chodakowską. W ramach akcji #ThinkPink PURELLA przeznaczy 10% ze sprzedaży limitowanego, różowego batona na Fundację OnkoCafe i wsparcie kobiet z rakiem piersi. Tegorocznym hasłem #ThinkPink jest międzypokoleniowość. Celem akcji jest uświadamianie kobietom, że rak może pojawić się w każdym wieku, lecz badania profilaktyczne i wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna.  Akcja ruszyła 16 września i potrwa do końca października.

Różowy Październik 

„To mnie nie dotyczy” - to jedna z najczęstszych myśli o chorobie, która skutecznie odwodzi od regularnego badania się. Co druga (50,4%) kobieta w wieku 30-39 lat jeszcze nigdy nie badała swoich piersi pod kątem ewentualnego nowotworu. Niestety, rak piersi to najczęściej występujący kobiecy nowotwór. W działania podnoszące świadomość na temat profilaktyki raka piersi włącza się także Ewa Chodakowska oraz Purella Superfoods, tworząc akcję społeczną #ThinkPink i dedykowany niej różowy baton z naturalnych składników. 10% z jego sprzedaży zostanie przekazanych na naszą Fundację OnkoCafe  - Razem Lepiej. 

- Dla firmy Purella odpowiedzialność społeczna zawsze była jedną z ważniejszych kwestii w prowadzeniu biznesu, dlatego też już drugi rok z rzędu dołączamy do akcji Różowy Październik. Naszym celem jest przede wszystkim edukacja oraz sprzedaż 500 tysięcy limitowanych batonów #ThinkPink z różową wstążką, a tym samym - przekazanie 10% z ich sprzedaży na wsparcie kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi. - mówi Artur Gajewski, Marketing i R&D Director Purella.

Podczas pierwszej edycji kampanii Purella wraz z Ewą Chodakowską przekazała ponad 50 000 zł na Fundację OnkoCafe - Razem lepiej. Środki zostały przekazane na wsparcie psychoonkologiczne, tak szczególnie potrzebne w dobie pandemii COVID-19 pacjentkom z zaawansowanym rakiem piersi, doświadczającym odizolowania podczas samotnego pobytu w szpitalach.

Obraz2

 

- W tym roku każde działanie wspierające pacjentki z zaawansowanym rakiem piersi jest szczególnie ważne i potrzebne. Lawinowo rośnie ilość chorych na nowotwory
i tym samym potrzebujących pomocy i wsparcia.
  – mówi Anna Kupiecka, założycielka i Prezes Fundacji OnkoCafe. - Jesteśmy po trudnym roku pandemii, który spowodował problemy w dostępie do lekarzy, czego konsekwencją stała się niska wykrywalność nowotworów – w tym raka piersi u kobiet. Sam nowotwór natomiast nie zniknął, miał czas, żeby się rozwijać i w tej chwili do lekarzy onkologów zgłaszają się pacjentki w  zaawansowanym stadium choroby. Stąd potrzeba szczególnie intensywnych działań – na którą odpowiedzią jest kampania #ThinkPink, w którą włączamy się ponownie z wielką przyjemnością i zaangażowaniem. Środki, zebrane podczas ubiegłorocznej edycji akcji pozwoliły nam zrealizować szereg działań dla naszych pacjentek: mogliśmy je efektywnie wspierać w organizacji leczenia, zabezpieczać dla nich opiekę ekspertów: m.in. psychologów, psychoonkologów i dietetyków, organizować warsztaty terapeutyczne i grupy wsparcia. Dokładnie tak samo efektywnie wykorzystamy środki z tegorocznej kampanii.  

 

Międzypokoleniowość 

Motywem przewodnim akcji #ThinkPink w 2021 roku jest międzypokoleniowość. Hasło zwraca uwagę na fakt, że rak piersi dotyka kobiety w różnym wieku, dlatego też profilaktyka na każdym etapie życia jest kluczowa. To ona zwiększa szanse na wczesne wykrycie nowotworu, a co za tym idzie na jego pokonanie. 

- Pomimo wielu akcji promujących profilaktykę, świadomość ludzi wciąż nie wzrasta tak łatwo. Mam 17 letnią córkę i uważam, że właśnie w tym wieku kobiety powinny już być uświadamiane. Dopiero teraz, gdy sama jestem chora, moja córka zaczęła zadawać pytania. - mówi Aneta, 44 letnia podopieczna Fundacji OnkoCafe, która zachorowała na raka piersi dwa lata temu.

- Kilka dekad badań naukowych udowodniło, że przestrzeganie kilku prostych zasad może ograniczyć nasze ryzyko zachorowania na nowotwór. Jedna z tych zasad brzmi: bierz udział w regularnych badaniach przesiewowych. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, a tylko ok. 5-10% ma charakter dziedziczny. Jedno jest pewne - nasze codzienne wybory mogą zmniejszyć, lub zwiększyć ryzyko jego wystąpienia. - pisze Dr Tomasz Gruziel z Fundacji Profilaktyka, partnera merytorycznego akcji. 

Ambasadorką akcji #ThinkPink jest promotorka zdrowego stylu życia - Ewa Chodakowska, która ponownie zwróci uwagę na problem jakim jest rak piersi i na istotę jego profilaktyki. Do akcji zostały zaproszone  również znane i lubiane kobiety, przedstawicielki pokolenia 20-30+, 40+ i 50+: Patricia Kazadi, Ola Nowak, Martyna Kępa, Vanessa Florczak, Wiola Wołoszyn (blogerka Matka Wariatka) i Joanna Przetakiewicz

 

Obraz3

 

Od początku moich działań nadrzędnym celem jest wsparcie kobiet na każdej płaszczyźnie ich życia. Motywuję i zachęcam je do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. To już druga edycja kampanii wspierającej kobiety w walce z nowotworem piersi, którą mam przyjemność wspierać. W tym roku chcemy ukierunkować akcję na integrację kobiet niezależnie od ich wieku, by dbając o siebie mogły też dbać o swoje mamy, babcie, dając tym samym przykład innym.

 - mówi Ewa Chodakowska

 

Dbając o siebie, możemy zadbać także o innych. Akcja i sprzedaż limitowanych batonów rusza już 16 września. Batony oraz dedykowane akcji zestawy dostępne są na stronie www.bebio.pl, stronie akcji www.purellapomaga.pl oraz w sklepach stacjonarnych naszych partnerów:  Auchan, Carrefour, SuperPharm, Polomarket, Leclerc, Selgros, Topaz, Be – Bio, Decathlon, Ruch, Frac, EMPIK, Frisco, Allegro, Shell, Lotos.

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz