Podczas gali ShEO Awards, zorganizowanej 21 czerwca br. przez tygodnik Wprost, prezes Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej, Anna Kupiecka, została uhonorowana statuetką w kategorii „Liderka Organizacji Pacjentek”. Docenione zostały działania naszej Fundacji rzecz osób zmagających się z chorobami onkologicznymi.

Jestem niezwykle wzruszona i czuję się wyróżniona, będąc w gronie tak wspaniałych, inspirujących kobiet. Ta nagroda to dla mnie również bardzo ważny znak tego, że o raku piersi mówi się coraz więcej, jako kobiety jesteśmy coraz bardziej świadome, tego jak ważna jest profilaktyka i badanie się. Jednym z aspektów branych pod uwagę przy wyborze dzisiejszych laureatek była odwaga – odwaga do podjęcia nieprzeciętnych decyzji na pewnym etapie ich życia. Ja wiem, że każda z nas – kobiet z rakiem piersi – musiała wykazać się ogromną odwagą, aby stawić czoła chorobie. Wszystkie one są dla mnie laureatkami tej nagrody – powiedziała Pani Anna.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że działania naszej fundacji zostały zauważone i docenione przez kapitułę tej wspaniałej uroczystości.

ShEO Awards jest galą, podczas której nagradzane są kobiety, będące inspiracją dla innych. W tym roku wyróżnionych zostało 18 niezwykłych, charyzmatycznych i mądrych kobiet, w kategoriach takich jak medycyna, sport, ekologia czy biznes. Mając na uwadze wydarzenia na arenie międzynarodowej, kapituła postanowiła przyznać również nagrodę specjalna w kategorii „Pokój na świecie”. Otrzymała ją pani Olena Zełeńska, która swoją postawą w czasie trwającej wojny w Ukrainie zademonstrowała, jak ważna jest wolność i demokracja.

Gratulujemy zwyciężczyniom w pozostałych kategoriach - kobietom silnym i pełnym pasji, które nie boją się realizować swoich ambicji.

Pełna lista laureatek wraz z uzasadnieniami:

Pokój na świecie - Olena ZelenskaOdwaga, z jaką trwała u boku męża i apelowała w imieniu Narodu do krajów Zachodu o pomoc dla walczącej także w obronie zachodnich wartości Ukrainy – zasługują na najwyższe uznanie. Pierwsza Dama w specjalnym nagraniu podziękowała za nagrodę, zwracając uwagę na rolę kobiet w owładniętej wojną Ukrainie. – Niech będzie to nagroda dla naszych lekarek i pielęgniarek, takich jak Switlana Klemenko, która nie opuszczała swojego szpitala przez 40 dni, pomagając mieszkańcom rodzinnego miasta Iwankowa. To nagroda dla matek. Dla wszystkich 48 tysięcy Ukrainek, które rodziły w tych wojennych miesiącach. W schronach, piwnicach szpitali lub w domu bez światła i wody. Dla mam, które chroniły swoje dzieci kosztem własnego życia. Jak mama 5-letniego Michaiła z Mikołajewa, która osłoniła go własnym ciałem podczas ostrzału. To nagroda dla wojskowych, dla naszych kobiet-ochotniczek.

Aktywistka Roku - Natalia Panczenko z inicjatywy społecznej Euromajdan-Warszawa - Po rosyjskim ataku na Ukrainę – stała się jednym głosów Ukraińców w Polsce, choć przecież już wcześniej angażowała się w budowanie mostu między Polakami a Ukraińcami. - Pokazujemy to przez jeden dzień, ale czujemy to od ponad trzech miesięcy od każdego Polaka i każdej Polki, którzy dzisiaj pomagają naszemu państwu i naszym ludziom – mówiła organizując Marsz Wdzięczności, który przeszedł jakiś czas temu przez Warszawę.

Wolontariuszka Roku - Joanna Niewczas koordynatorka punktu pomocy na Torwarze - Początki działań wolontariuszy stołecznego punktu pomocy uchodźcom na Torwarze były trudne. To na ochotnikach spoczywała ogromna odpowiedzialność: karmili, ubierali, błagali o pomoc darczyńców, z własnych pieniędzy kupowali leki dla naszych gości. Ale Ona, mimo pewnie wielu chwil zwątpienia oraz konieczności łączenia wolontariatu z „normalną” pracą w korporacji, nie poddała się, zresztą jak tysiące polskich wolontariuszek postawionych w stan gotowości w związku z dramatyczną sytuacją w Ukrainie.

Lider Medycyny - prof. dr hab. n. med. Iwona Hus - Osoba niezwykle zaangażowaną w codzienną walkę o zdrowie pacjentów, jak również o dostęp dla nich do najlepszych i najskuteczniejszych terapii. Jest niekwestionowanym autorytetem i ekspertem w swojej dziedzinie, autorką i współautorką publikacji z zakresu hematologii, onkologii i immunologii klinicznej, rozdziałów w podręcznikach medycznych, recenzentem w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Kieruje Oddziałem Chorób Układu Chłonnego Kliniki Hematologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Zakładem Transplantologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, redaktor naczelną czasopisma Hematologia.

Liderka Ruchu Społecznego - Elżbieta Kozik prezes Polskie Amazonki Ruch Społeczny - W 2009 roku powołała do życia stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny, którego od początku istnienia jest prezesem. Staraniem Amazonek wybudowano przy Centrum Onkologii Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne dla chorych. Dziś Polskie Amazonki Ruch Społeczny walczy o skuteczne leczenie nie tylko dla chorych na raka piersi, ale też dla chorych na raka jajnika, nerki, tarczycy, płuc, skóry, wątroby. Dzięki niej Polskie Amazonki stały się liderkami i obrończyniami praw wszystkich osób chorych onkologicznie.

Liderka Organizacji Pacjentek - Anna Kupiecka prezes Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej - Dzięki jej zaangażowaniu powstało miejsce, w którym kobiety z rakiem piersi spotykają się i wymieniają doświadczeniami, a zrozumienie i empatia jest na pierwszym miejscu. To między innymi dzięki jej zaangażowaniu mówimy dzisiaj o zmianie nastawienia Polek do wykonywania badań profilaktycznych piersi. Od lat w ramach kampanii BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa działa na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u kobiet.

Działaczka Społeczna w kategorii zdrowie - Agnieszka Liszkowska-Hała - Przez lata chodziła od dietetyka do dietetyka, od lekarza do lekarza, żeby w końcu usłyszeć diagnozę, na co choruje. Dziś chce zaoszczędzić innym czasu, emocji, frustracji, ale też zmotywować do zmian w swoim życiu i dlatego otwarcie mówi, że choruje na otyłość. Jest ambasadorką kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”, w której daje z siebie 100 proc. siebie, by szerzyć wiedzę na temat otyłości jako choroby, która można i należy leczyć.

Lider Biznesu - Iwona Duda prezes zarządu PKO BP - Z rynkiem finansowym jest związana od ponad 20 lat. Absolwentka warszawskiej SGH, która karierę w finansach zaczynała w latach 90. od pracy w Ministerstwie Finansów. Później był Narodowy Bank Polski i kancelaria prezesa Rady Ministrów. To tam dostała misję powołania Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Przez dekady doradzała kolejnym ministrom, prezesom, dyrektorom aż wreszcie sama została prezesem. I to dwukrotnie. Najpierw szefowała szóstemu największemu bankowi w Polsce, a teraz pełni funkcję prezesa zarządu tego największego i najważniejszego.

Kreatywna w start-upie - Agnieszka Hyży - Od 15 lat związana jest z Telewizją Polsat, popularność zdobyła jako gospodyni wielu programów telewizyjnych, festiwali i koncertów na żywo. Ale nie wszyscy wiedzą, że nie tylko telewizja i działalność społeczna wypełniają jej życie. Jest pomysłodawczynią platformy Wedding Show, ale też dyrektorką kreatywną największego portalu ślubnego w Europie, czyli wedding.pl. Jest CEO & Director of Public Relations How2, pierwszej w Polsce platformy z interaktywnymi ebook’ami. Dla różnych marek, wraz ze swoim teamem AH! Story, tworzy strategie i plany marketingowe oraz komunikacyjne.

Mistrzyni sportu - Iga Świątek - Wygrana w finale wielkoszlemowego turnieju French Open dała jej 35. zwycięstwo z rzędu. Tym samym 21-letnia Polka wyrównała rekord Venus Williams, którego nikt nie mógł osiągnąć od 22 lat. Jest pierwszą rakietą świata. Najlepszą wizytówką Polski za granicą. Najbardziej wpływową kobietą w polskim sporcie. A mówimy przecież o skromnej dziewczynie z podwarszawskiego Raszyna, która trzy tygodnie temu dopiero skończyła 21.

Gwiazda mediów i opinii - Barbara Włodarczyk - Dokumentalistka, scenarzystka, a przede wszystkim reporterka z krwi i kości. Wielokrotnie nagradzana autorka dokumentów, książek i reportaży ze słynnym cyklem filmów „Szerokie tory” na czele. Nie boi się krytykować Putina w centrum Moskwy, ani Miedwiediewa w jego rodzinnym Mansurowie pod Kurskiem. Dzisiaj nie ma drugiej kobiety w polskich mediach, która z tak wielką wiedzą i uczciwością potrafi opowiadać o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

Promotorka kultury – KayahBez niej nie byłoby pierwszej w Polsce firmy w branży muzycznej pracującej w modelu 360 stopni, czyli zajmująca się artystami na wszystkich poziomach ich działalności, po to by oni sami mogli się czuć bezpiecznie oraz po to – by pokazywać światu nowych twórców, odkrywać talenty, dawać im szansę na pierwsze występy na największych polskich scenach. Bez niej nie byłoby tego artystycznego sukcesu.

Ikona kultury - Urszula Dudziak - Królowa polskiego jazzu, ale i prawdziwa królowa życia. Gwiazda światowego formatu i nasza duma narodowa. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, zresztą Nowy Jork w jej sercu ma miejsce szczególne. Występowała lub nagrywała wspólnie z Krzysztofem Komedą, Michałem Urbaniakiem, Bobby’m McFerrin’em, Herbie Hancockiem, Niną Simone. Weszła na szczyt, zbierając przy tym kolekcję nagród, o jakiej wielu może jedynie pomarzyć, ale nigdy z tego szczytu nie patrzyła na nikogo z wyższością.

Lokalna bohaterka - Agata Kozyr Prezes Zarządu Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne - To dzięki niej w marcu ubiegłego roku w Pogorzelicach ruszyła budowa pierwszego w powiecie lęborskim hospicjum stacjonarnego. Jak lwica walczyła o to, by zebrać środki potrzebne do budowy placówki, a tym samym – do zapewnienia ciężko chorym właściwej opieki.

Działaczka na rzecz ekologii - Zofia Zochniak - Tworzy butiki cyrkularne, których głównym zadaniem jest budowanie wartości ubrań z drugiego obiegu, przy jednoczesnym dbaniu o to, by Polska przestała być tekstylnym śmietnikiem Europy. W 2017 roku współtworzyła portal UbraniaDoOddania.pl, dzięki któremu niepotrzebne ubrania zamieniane są na darowizny finansowe, które trafiają do NGO’sów. Współtworzyła program, który umożliwia markom odzieżowym bycie bardziej cyrkularnymi i ma sprawić, że ich “zielone strategie” przestaną być tylko programami CSR.

Ikona Designu - Anna Czub - Jest liderką, innowatorką i dyrektor generalną firmy Galerie Venis, która od 25 lat wiedzie prym w świecie aranżacji wnętrz. Jej niesztampowe pomysły mają swoje korzenie w licznych podróżach i niepowtarzalnym doświadczeniu, które przekładane jest na każdą realizację przestrzeni.

Influencerka Roku - Janina Bąk autorka bloga Janina Daily - Przez pięć lat uczyła statystyki i metodologii badań w Trinity College w Dublinie. Jest statystyczką i uczy ludzi, że z badaniami naukowymi można i należy się zaprzyjaźnić. Sama siebie nazywa „wirtuozem statystyki i metodologii badań”, a „swoją” statystykę wykorzystuje do tego, by mówić o najważniejszych społecznych kwestiach. Między innymi o tym, że od 15 lat choruje również przewlekle psychiatrycznie – na chorobę afektywną dwubiegunową, o czym opowiedziała w jednym z wywiadów, bo jak podkreśla – zależy jej byśmy normalizowali temat problemów psychicznych, bo – jak mówi - To OK źle się czuć i prosić o pomoc.

Relację z wydarzenia można znaleźć pod linkiem: https://rozrywka.wprost.pl/gwiazdy/10756075/sheo-awards-2022-wprost-nagrodzil-min-kayah-urszule-dudziak-i-agnieszke-hyzy.html

IMG 3640

IMG 4413

 

IMG 4405

IMG 3627

IMG 3622

IMG 3614

IMG 3611

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz