Listopad to na całym świecie miesiąc świadomości nowotworów męskich. Z tej okazji w ramach kampanii #ProstaTaHistoria przygotowaliśmy dla Was serię filmów ze specjalistami. 

 listopad miesiąc świadmości nowotworów męskich 1
 
Prostatę powinien badać regularnie każdy mężczyzna po 50 roku życia, a nawet wcześniej po 40, jeśli w jego rodzinie występował rak prostaty lub nowotwory piersi u kobiet. 
Wizyta u urologa wygląda podobnie, jak wizyty u innych specjalistów. Na początku lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, później wykonuje badanie usg oraz badanie perrectum. Lekarz może zlecić mężczyźnie także wykonanie dodatkowego badania - PSA, które jest markerem pozwalającym wykryć raka prostaty. Kontrolne badanie u urologa powinno wykonywać się raz w roku. 
Tylko regularna kontrola pozwala wykryć raka prostaty na wczesnym etapie zaawansowania choroby. To ważne, bo wczesna diagnoza to niemal 100 proc. szansa na całkowite wyleczenie raka prostaty. 


Zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie na playliście "ProstaTaHistoria - profilaktyka i leczenie raka prostaty" znajdziecie 8 filmów ze specjalistami dotyczące diagnostyki, leczenia systemowego, leczenia chirurgicznego, radioterapii oraz wsparcia emocjonalengo. 

Po więcej informacji zapraszmy na www.prostatahistoria.pl

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz