Czy dowiedziałeś się właśnie, że zachorowałeś na raka prostaty? Jesteś przerażony i masz zamęt w głowie? Zaktualizowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy poradnik, który stworzyliśmy kilka lat temu z myślą o Tobie i pacjentach chorujących na ten nowotwór. 

 

Mamy nadzieję, że pozwoli Ci poznać swoją chorobę i oswoić strach. Znajdziesz w nim ważne informacje o przyczynach choroby, diagnostyce i metodach leczenia nowotworów gruczołu krokowego. Pomożemy Ci zrozumieć trudne definicje i odnaleźć się w gąszczu współczesnej technologii medycznej, poprzez omówienie koniecznych do wykonania badań. Razem z Tobą zgłębimy temat możliwych sposobów postępowania terapeutycznego takich jak: jak hormonoterapia, czy radioterapia – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, jest coraz więcej nowoczesnych metod leczenia raka prostaty, które pozwalają na całkowite wyleczenie choroby, jeśli ta zostanie rozpoznana odpowiednio wcześnie. Jeśli chorujesz na zaawansowaną postać nowotworu również masz szansę na skuteczne, nowoczesne leczenie, które jest w stanie wydłużyć życie o lata. Poprosiliśmy także innych pacjentów, aby opowiedzieli Ci o tym, jak zmieniło się ich życie po diagnozie, i jak sobie poradzili w czasie choroby. Mamy nadzieję, że ich historie pozwolą Ci lepiej zrozumieć swoją chorobę. Czytając nasz poradnik poznasz metody radzenia sobie ze stresem i wskazówki dietetyczne. Kalendarz wizyt i badań, notatnik do zapisywania poziomu PSA i zaleceń lekarskich oraz miejsce na notowanie własnych pytań pozwolą Ci uporządkować informacje i kontrolować przebieg leczenia.

Diagnoza nie jest wyrokiem, a rak jest przeciwnikiem, którego możesz pokonać! Jeśli masz wątpliwości – pytaj! Jeśli się boisz – proś o wsparcie! Jeśli nie wiesz co dalej powinieneś zrobić – porozmawiaj ze specjalistą! Pamiętaj! Nie jesteś sam! Wokół Ciebie jest mnóstwo ludzi, którzy mogą Ci pomóc! Ta książka powstała dla Ciebie, ponieważ jesteś ważny. Podziel się nią z Bliskimi, by oni również mogli nauczyć się, jak Ci pomóc.

Autorzy poradnika:
dr hab. n. med. Jakub Żołnierek
mgr Adrianna Sobol
dr n. o zdr. Marta Dąbrowska-Bender
Opieka merytoryczna:
dr hab. n. med. Jakub Żołnierek
dr n. med. Tomasz Sarosiek
lek. Artur Drobniak
Skład i ilustracje:
Łukasz Oborzelski
Koordynator projektu:
Anna Kupiecka

Patronat Honorowy Rzecznika Praw Pacjenta

Patroni Poradnika:
Ogólnopolska Federacja Onkologiczna
Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
Polska Liga Walki z Rakiem
Fundacja poZdrowie
Głos Seniora

Projekt Wspierają:
Janssen
Bayer
Astellas

 

>>>CZYTAJ PORADNIK PROSTATAHISTORIA<<<

 

cxsc

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz