Pierwszy na świecie kalendarz ze zdjęciami zawodników trenujących w klubie CrossFit Trójmiasto (CF3M), z którego dochód został przeznaczony na rzecz fundacji Onkocafe - Razem Lepiej. O kulisach jego powstania i treningu opowiada dla nas pan Maciej Bielski, trener atletów.

Co powiedział trener zawodników pan Maciej Bielski, o sportowcach, którzy przygotowywali swoje ciała do sesji?

"Przygotowując się do tej akcji miałem na celu tylko jedno - żeby mocniej uwidocznić  to co może być nieco zakryte a zostało zbudowane przez treningi crossfit, jednocześnie nie chciałem zmienić profilu sylwetek które byłyby widoczne na zdjęciach - ciała ludzi którzy trenują crossfit są zbudowane harmonijnie i cechują się dużą siła oraz wszechstronnością - to sylwetki atletyczne nie kulturystyczne zatem program treningowy skupił się na tym co robimy najlepiej - używamy naszego ciała w naturalnym ruchu w różnych płaszczyznach . Połączenie bardzo intensywnych treningów siłowych bazujących na ruchach wielo stawowych wraz z mocno zróżnicowanymi zadaniami kondycyjnymi dało efekt temu co jest widoczne na obrazach Janka. Cały plan treningowy zakładał progresje podczas trwania i na koniec mimo wyczerpania z racji na przygotowanie do wyeksponowania sylwetki każdy zawodnik zanotował progres zarówno siłowy jak i wydolnościowy.

Drugą stroną medalu - zarazem ta trudniejszą okazała się praca nad żywieniem uczestników - musiałem zapewnić im odpowiedni poziom energii na treningi oraz regenerację podczas tego zadania. Kaloryczność posiłków została dobrana indywidualnie do potrzeb poszczególnych zawodników i jedynie to kto bardziej chciał determinowało efekt końcowy - zarazem było to bardzo ciekawym zjawiskiem do obserwowania gdzie grupa młodych sprawnych i zdrowych facetów nagle dostaje totalnego jobla na punkcie swojego zdrowia i bardzo krytycznie ocenia to co ląduje w ich żołądkach :)

Efekty oczywiście mogły by być lepsze ale nie w tym rzecz żeby zamknąć uczestników na 6 tygodni i kontrolować wszystko od początku do końca - świadomość jaką zyskali uczestnicy przez czas trwania programu daje im tylko lepszy pogląd na to jak dbać o zdrowie poprzez aktywność i żywienie.
Obraz ukazany przez akcję ma moim zdaniem dwa cele - pierwszym jest promowanie aktywności fizycznej jako metody profilaktyki zdrowotnej w tym wypadku pod postacią treningu przekrojowego jaki oferuje crossfit, drugim jest pokazanie ciężkiej pracy jako środka do wzmacniania charakteru i pokonywania barier - bo nikt nie nauczy nas więcej o samym sobie niż my .. postawieni przed niezwykle trudnym i wymagającym zadaniem.

 

900xbig0118

Kalendarz można zamówić na stronie internetowej www.onkocafe.pl w cenie minimalnej 69 złotych (+ koszt wysyłki 9 złotych). W tym celu należy napisać do nas korzystając z formularza kontaktowego.


Partner projektu

crosfitt logo

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz