Nasz świat na co dzień zawsze kręci się wokół czegoś. Szkoły, pracy, domu, dzieci. A kiedy dopada nas choroba nowotworowa ? żyjemy tak, jakby to ?on? był najważniejszy. I wciąż zapominamy o tym, kto tak naprawdę jest tym NAJ. Zapominamy o nas. Na szczęście są tacy, którzy nam o tym przypominają. To wspaniałe wolontariuszki z Fundacji Piękniejsze Życie http://www.piekniejszezycie.org/, dzięki którym, dla wszystkich chorych na raka, w tym podopiecznych fundacji OnkoCafe, znów startuje cykl comiesięcznych warsztatów pięknościowych. Sami zobaczcie jak wiele wnoszą w ten nowy, nieznany świat leczenia.

Panie przyszły na warsztaty z podpiętymi kroplówkami, ale w trakcie zajęć zupełnie o nich zapomniały. Instruktaż prawidłowego oczyszczania twarzy, przedstawiony przez cudowną wolontariuszkę Olę - kosmetolog, zapoczątkował mentalne oczyszczenie każdej z uczestniczek. Po nim nastąpiło najpiękniejsze, najciekawsze i najważniejsze. Każda z pań z ?chorej? przeistoczyła się w ?kobietę?. W kobietę piękną, bardziej pewną siebie, zadowoloną i promienną. Jakże ekstremalną przyjemnością było obserwowanie przemian, jakie w nich zachodziły. Kiedy zmieniała się ich zewnętrzna powłoka, rozkwitały jak najpiękniejsze kwiaty. Coraz większy uśmiech pojawiał się z każdym muśnięciem pędzla, pociągnięciem tuszu, spojrzeniem w lusterko. Przy tym wszystkim następowała nieskrępowana wymiana doświadczeń, bo w spotkaniu uczestniczyły zarówno panie, które są w trakcie leczenia, jak i te, które leczenie już zakończyły.

Panie uzyskały szereg rad jak dbać o skórę w każdym wieku i czasie, ze szczególnym uwzględnieniem czasu leczenia, kiedy to nasz organizm i co za tym idzie - cera i skóra całego ciała, także podlegają zmianom. W tym celu panie zostały wyposażone w torbę kosmetyków pielęgnacyjnych i do makijażu. Teraz już wiedzą, co zrobić z każdym ze znajdujących się tam produktów. Następnie, dzięki cudownej Eli z firmy Rokoko http://www.rokokocompany.pl/  panie miały możliwość przymierzenia peruk i różnych nakryć głowy. To dopiero była zabawa, przy której te cudowne kobiety ostatecznie zapomniały o swoich łysych główkach.

Dziękujemy cudownym wolontariuszkom, które uzmysłowiły pacjentkom, że dbanie o siebie należy kontynuować także, jeśli nie szczególnie, w trakcie choroby. Dziękujemy też za to, że jesteście i dajecie siebie innym.

Zapisy dla pacjentek Szpitala Magodent, ul. Wincentego 103 w Warszawie www.magodent.pl prowadzi Adrianna Sobol: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  
Zapraszamy!

20160127 900x506

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz